#307113
Az nvidia Lightspeed Studios csinálta, akik egy millió játék Androidos (Shieldes) átiratát - pl. Doom3, Zelda Twilight Princess, meg ilyesmik.
Ez csak egy ujjgyakorlat volt nekik, egy korábbi rajongói port alapján. Sok éve már, mikor nyílt forráskódú lett a Quake 1 és 2, átírták a motort raytracing alapúra (path tracing és egy Titan XP, de mindegy), és lehetett velük szórakozni. Erre építve fogta a Lightspeed, és az RT-s motort kicsit megfaragta, hogy teljeskörűen kihasználja az RTX kártyák lehetőségeit - ettől jóval lassabb lett a nélküle szerelt rendszereken, de nem is az volt a cél.
Már volt Quake3 is ilyen stílusban (akkoriban egy kutatói gép kellett több tucatnyi GPU-val (nvidia 7xxx korszak), hogy a képen látható felbontással és sebességgel fusson