• mármindfoglalt
    #18
    Hát én egy időben elég sokat próbálgattam a linuxokat. Az egész azzal kezdődött, hogy a letöltött linuxok kb. kétharmada már föl sem települt, hanem útközben valami hibát dobott. Végül még a leghasználhatóbbnak tűnőnél maradtam, amin még a grfikus felület is elindult úgy ahogy, ami már kifejezetten nagy szó volt. Ez most is fönn van a gépemen, néha használom a shellt szöveges fájlok manipulálására, meg van egy-két jópofa játék rajta, de ennél több hasznos funkciót nem sikerült találnom benne. Viszont a fórumok hosszas böngészése után is arra jutottam, hogy, valószínűleg saját drivert kéne írnom a videokártyához, ha azt akarnám, hogy tényeg jól működjön a grafikus felület. Sőt, ugyanígy saját dribert kéne írnom a nyomtatóhoz, szkennerhez és a mobilinternethez is. Ezen kívül a wifit sem sikerült beüzemelni, bár arra találtam ötleteket, de jöttek be. Hát szerintem ez semmiképp sem összemérhető feladat a vezérlőpult ikonjainak megtanulásával. Registry-ben baló matatás nélkül pedig teljesen jól használható egy windows, persze aki akarja, csinálhatja.

    Egyébként félreértés ne essék, én nagyon jónak tertom a nyílt forráskódú dolgokat, és érdeklődöm a linuxok iránt is, meg a programozás iránt is, de nem vagyok programozó, úgyhogy a legtöbb dolgomat sokkal egyszerűbben meg tudom csinálni windows alatt.