• mármindfoglalt
    #69
    "Egyébként teljesen logikus, ha belegondolsz, minnél nagyobb a freki annál kissebb az az idő amelyel túl lépheted a legutóbi jelet mielőtt következő jel meghatároható lenne. Tehát Biztosan változik (pontosodik) a mérésed."

    De ez csak azt jelenti, hogy a két jel között eltelt idő mérésében lesz egyre kisebb eltérés. Tehát például én t időközönként kiadok egy jelet, és valaki (aki mozog hozzám képest) ezeket érzékeli, és ő úgy méri, hogy (t+δt) időközönként jönnek a jelek. A mért idők közötti eltérés tehát δt egy periódus alatt. Ha én n darab jelet adok ki egy másodperc alatt, akkor ő ennek az n darab jelnek az idejét n*(t+δt) hosszúnak méri, vagyis n*δτ idővel hosszabbnak, mint én. Tehát ő a nálam eltelt egy másodperc időt n*δt-vel hosszabbnak érzékeli. Ha most megkétszerezem a kiadott jel frekvenciáját, így 2*n darab jelet adok ki másodpercenként, akkor a jeleket mostmár t/2 időközönként adom ki, akkor ő a két jel között eltelt időt t/2+δt/2-nek fogja mérni, vagyis δt/2-vel hosszabbnak, mint én. Ez az, ami miatt te azt állítod, hogy így kisebb az eltérés, mivel most csak fele akkora különbség van egy periódus alatt. Igen ám, de most másodpercenként kétszer annyi periódus fut le. Nézzük meg, hogy most ő mennyinek méri azt az időt, amíg nálam egy másodperc telik el, vagyis amíg én 2*n darab jelet kiadok. Ő ezt (2*n)*(t/2+δt/2)=n*(t+δt)-nek fogja mérni, vagyis megint csak n*δt-vel hosszabbnak, mint én, pont úgy, mint az előbb. Tehát hiába kétszereztem meg a jel frekvenciáját, a mért időben másodpercenként ugyanakkora eltérés mutatkozott. A jel frekvenciájának növelése tehát nem növeli a szinkronizáció pontosságát.