• berserk87
    #9
    Lehet, hogy nem mindegyik kasszasiker az általam leírt filmek közül, de egy-kettő biztos akad köztük. Utánna akartam nézni a bevételeknek, de nem találtam egy oldalt se amelyik ezzel foglalkozik. Esetleg valaki tudna ajánlani egy oldalt.

    kalapos01:"Ezek közül melyik készült 20 éven belül?"

    Ezek közül a legtöbb 20 éven belül készült. Kivétel a Keresztapa 1(1972)-2(1974), már a 3. rész is 1990-es. Aki legyőzte Al Caponét(1987), Volt egyszer egy amerika(1984) és A sebhelyesarcú (1983).
    Nem olyan régi filmek ezek. Csak réginek tűnnek, mert valószínű, hogy te is régen láttad ezeket, csakúgy mint én.

    Amúgy lehet, hogy van igazság Szekeres Viktor szavaiban, ezért is próbáltam lentebb kerülni a kasszasiker kifejezést. Valószínű, hogy a nők és a gyerekek nem fognak gengszter filmet nézni a moziban, de ezek a filmek nem is nekik szólnak. Oscarjelölést leginkább gengszterfilmekkel és drámákkal a legegyszerűbb szerezni. A kritikusok ezeket a komolyabb műfajokat szeretik a legjobban. Én is szívesebben nézek ilyen filmeket, vígjátékból nekem bőven elég egy évben 4-5.