• torreadorz
    #17
    Nézd, valamilyen szinted neked igazad van. Valamikor ezek a szavak jelentettek valami más is. Ez azért volt mert régen az informatikai egy szük szubkultúra része volt, ahol jelentett valamit az hogy az egyik vagy másik csapatba tartozol és ezt ki is kellet érdemelni.

    Mára azonban a világ nagyott változott. Emberek millió kezdték el használni a számitógépet akiknek nem jelent semmit ezeknek a szavaknak az árnyalatnyi különbsége. És ez igazából rendben is van igy, hisz ha egy hacker betör valahová joindulatból és közli a tulajjal hogy itt és itt sebezhető rések vannak akkor ő most fehér kalapos vagy nem? És ha következő alkalommal "elfelejt" szólni? Aztán, ha feltöröm a drm védelmét, és a programot közkincsé teszem, akkor én mi vagyok? Melyik szemszögből? Hisz sok ember szemében lehet hogy én leszek az isten, de más szemszögből meg lehet hogy büncselekménynek minősül az érvényben lévő törvények szerint...
    És hát erről maguk a "hackerek" is tehetnek, hisz ma már mindenkiből "lehet" hacker ugyanugy ahogy rendszergazda is. Hisz gondolj bele, ma már mindenki rendszergazdának minősiti magát aki egyszer is képes volt újrarakni a windowsát, és mindenki hackernek hiszi magát aki ismeri hogy a windows indulásakor f8-ra bejön a csökkentett mód és sok ember nem ad rendszergazdai jelszót a gépének...