• BlackRose
    #11
    Nem tudom, de kb. amikor az ember 20-30 könyvnél többet elolvas (tudom ez soknak tudományos fantasztika sajnos) akkor már azt is megtanulja, hogy még az Enciclopaedia Britannica-nak sem kell 100% hinni. Szóval a WIkipédia is éppen úgy mint akár melyik másik könyv, olvasható és sokat lehet belőlle tanulni de mint minden másik könyv és információforrás nem tökéletes és nem 100% pontos. Ezért így is kell használni, mint minden másik könyvet, jó referencia aztán ha igazán érdekli az embert akkor irány a forrás és ott olvasni. Ott sem tökéletes, de a forrás mindég a legpontosabb. Ha érdekel Petőfi akkor OK Wikipédia jó indulópont, ha igazán érdekel akkor viszont ott találhatok néhány információt és linket amelyel eljuthatok közelebbi információkhoz vagy akár forráshoz is. Minden más cikk esetében is igy valahogy van. Csak az hiszi el kérdés nélkül akinek minimális vagy az allatti tudása van. Minnél okosabb, minnél informáltabb az ember annál nagyobb mértékű és szinte elkerülhetetlen nálla az a pozitív gyanú ami minimizálja a hibát. Ez a valóság, Wikipédia vagy nem ezen változtatni nem igen lehet. Szerintem a Wikipédia mérhetetlen érték a számomra nem mind primáris információforrás de mint primáris startlap amikor valami ismeretlenről vagy majdnem ismeretlenről akarok tájékozódni. Wikipédia nélkül ez sokkal nagyobb erőfeszítést követelne.