Globális pénzügyi válságról realista szemszögből, összeesküvés elméletek nélkül
  • [NST]Cifu
    #1083
    Nem vagyok Bucser, de belevaúúúú... :)

    Egyfelől igen, lehet menni Görögországba, ugyanúgy, ahogy lehet menni Egyiptomba is.

    Másfelől én úgy látom, hogy sok téren engedékeny a cikkíró.

    Már nem is tudom hova rakták be azt a képet, ami azt mutatta, melyik EU-s ország mennyire tartotta be az eurozónára vonatkozó gazdasági szabályokat. Lehet kamillázni az eminensen: az olaszok voltak azok, akik a legtöbb téren követték ezeket. Akik kevésbé, azok a franciák, a németek, stb., akik hangosak attól, hogy a görögök és a spanyolok meg a portugálok nem tartották magukat a szabályokhoz.

    Szóval ugyanezek a gondok megvannak kvázi majdnem mindegyik Eurózónás országban, csak sehol sem olyan drasztikusan, mint a Görögöknél (és jönnek a Spanyolok és a Portugálok is lefele a klotyón...). A baj az, hogy Görögország választhat két nagyon rossz között. Az egyik a súlyos megszorítások, az életszínvonal látványos romlása, de az euró megtartása. A másik a drachma, és megvárni, hogy az életszínvonal a gyorsan elértéktelenedő drachma miatt romlik le. Igazából mindkettő ugyanoda vezet, csak az egyiknél asszitálnak legalább az eurózónás országok, viszont a nép kevésbé akarja, míg a másik a nép szerint jobb lehet (nem lesz az), viszont cserébe az eurózóna pénzcsapjai is elzáródnak...