• szombi
    #63
    Lehet h. 100Ft a BD-lemez előállítási ára, bár én még merészebb vagyok, és 25Ft-ra tippelnék. De kérlek szépen számold hozzá:
    Ki kellett fejleszteni az egész technológiát, ami erre épült. Nem olcsó mulatság.
    Valakinek le kellett gártani a BD-nyomó gépeket, és ez a valaki fizette ki a technológia kifejlesztését.
    És még sorolhatnám, de ez mutatja, hogy VALAKINEK hitelt kellett felvennie, nem is kevetet, tehát még kamatok is jönnek.

    Nah, ezért van az, hogy a boltban nem kapsz 1000Ft alatt BD lemezt, és 50k alatt írót. ééééértem?
    Majd ha megtérül a beruházás, egyre többen megveszik, akkor majd megveheted óccsóért.

    FLASH-DISZKEK.
    Nézz körül. Hányféle van? SD, XD, USB, miniSD, stb...
    Először is közös szabvány kell, amire a kiadók is felesküsznek, aztán lehet elmélkedni.
    ROM-RAM?
    Évtizedekkel ezelőtt kitalálták. Felírja a cuccot egy automata berendezés tömegesen, egyszerre akár
    több ezer egységre, majd egy bitet átégetnek(szó szerint), és csak olvasható marad.

    Amint a 8-32 GB-os RAM-ok ára megfizethető lesz, és lesz közös szabvány meg csatolófelület,
    jöhetnek a filmek flash alapú ROM-okon, és akkor nyálcsorgatva ülhecc a tévéd előtt te kis butus...