A musicalről és a filmről
  • Voltan
    #6
    Na jó, akkor nyilatkozom :)

    Nagy kedvencem a film, kb. kilenc éves korom óta, mikor először láttam.
    Azóta megnéztem már vagy két tucatszor, de a varázsát, báját nem vesztette el. Én nem vagyok nagy musical-fan, de a kritikákat olvasva egyre inkább kedvet éreztem a darabra, pláne, hogy az öreg Polanski Mester rendezte az eredeti darabot, és ellenőrizte a magyar verzió munkálatait is.
    Így hát felnyaláboltam egy leányzót és megnéztük az előadást.
    Mivel szkeptikusan viszonyultam a dologhoz, nyugodtan mondhatom immár, hogy minden fillérét megérte a jegy. A film hangulata abszolút átjön, sőt, még inkább úgy érzi az ember, hogy részese a történetnek, ott van, átéli. TELJESEN sikerült átültetni a hangulatot a színpadra. Ráadásul olyan megoldások vannak benne, hogy csak ámultam! Mikor a festmények életre kelnek Sarah/Sára egyik "áriájában", az valami hihetetlenül ötletes, és zseniálisan meg van valósítva! Tényleg leesett az állam. És még sok egyéb jelenet során is. Egyszerűen annyira tévedhetetlenül profi az egész társaság, olyan elképesztően jók a díszletek, a jelmezek és a maszkok, hogy a szünetben csak toporogtunk, hogy "mikor mehetünk be már???".
    Zseniális. Nincs üresjárat, végig pörög az egész. A táncosok előtt pedig le a kalappal. Bex*rás, amit művelnek.
    Aki egy kicsit is szereti az eredeti filmet, vagy csak a musicaleket, annak ez KÖ-TE-LE-ZŐ!