• Dany007
    #95
    Az sebesség függvénye, igen, de nem a sebesség irányáé.
    Ezt ezelőtt több mint 100 éve bizonyították.
    Mégpedig úgy, hogy próbálták lemérni a fény sebességét.
    2 féle helyzetben.
    Egyszer, amikor a Föld a naphoz közelít, tehát a Nap felé halad! És a másik eset, amikor a Föld a Naptól távolodik.
    3. eset, amikor egy a napból jövő fény sebességét mérték össze, egy földi fényforrás sebességével (lámpa)!
    És mindhárom esetben ugyan azt a sebességet tapasztalták!
    Ezt persze anno se akarta elhinni senki, ezért 3-4x újrapróbálták, más és más mérési módszerrel és mindig ugyan azt tapasztalták, a fény sebbesége ugyan az volt! Mind1, hogy melyik irányba haladunk, fénnyel szembe vagy eltávolodva!
    És ez is bizonyított ráadásul híres kísérlet :) Nézz csak utánna ha nem hiszed.

    De neked is ajánlom Steven Hawking - Az idő rövid története c. könyvet. Itt Hawking a kezdetektől elmeséli, hogyan és miként alakult a fizika mai állása az évszázadok alatt. És ezekről a dolgokról 30-40oldalon át részletesen beszél.
    Szóval, ha mélyebben akarsz tudni ezekről a dolgokról, vagy csak hitetlenkedsz, akkor olvass el 1-2 ilyen szakirodalmat /nem a bulvárt/, és ott részletesen elmagyarázzák mi mért történt! És azok fényében szerintem neked is érthetőbb lesz az egész.
    Ahogy írtam, ha nekem nem hiszel, akkor olvasd el a kor egyik legnagyobb fizikusának a könyvét. :)