A hullám - színes feliratos német filmdráma
  • mityku
    #56
    Helló!

    Én ma vettem meg dvd-n a filmet. Korábban láttam a könyvet könyvesboltokban, ott csak belelapozgattam.
    A téma már korábban is érdekelt, szóval olvastam már pár könyvet, újságot ezzel kapcsolatban. Szóval a film nagyon tetszett, meglepő, hogy mi mindenre lennének képesek az emberek egy ilyen "vezető" mellett. Egyébként "Mona" karakterét ki nem állhattam. Pl. az elején mikor szóba kerül, hogy a foci vb alatt mennyi ember tette ki a nemzeti zászlót, erre ő azt mondja, hogy " mennyire undorító volt". De sajnos ez a vélemény is valóságon alapult. Volt pár cikk akkoriban, hogy néhány német újságíró ( enyhén balos gondolkodású), rossznak vélte ezt a fajta patriotizmust ( zászló kitevést), sőt ez még rendőrségi körökben is felmerűlt. Attól tartottak, hogy az emberek újra a "40-es éveket hozzák vissza".
    Mindenki számámra egyértelmű, hogy semmi ilen nem történt! Sőt, én tökre örültem, mikor a német "zászlóerdőket" láttam a meccseken, végre ez a nép szembe nézett, nem törődött azzal, hogy egyesek mégm indíg "bűnös nemzetnek" mondja őket.

    További kellemes estét!

    mityku