Ír/Kelta - Punk/Rock banda Boston környékéről
  • Kicsikiraly
    #1
    Nemrég néztem meg vagy huszadszorra a The Departed (A Tégla) c. filmet, és mint mindig, megint megpróbáltam utánanézni az elején lévő zenének. Most már egy kis sikerrel jártam, és kiderítettem, hogy a Dropkick Murphys - I'm shipping up to Boston c. számról van szó. Tudni kell erről a számról, hogy hagyományos ír/kelta hangszerek is megszólalnak benne, duda, bendzsó, stb. Gondolkoztam egy nem sokkal ezutáni estén, hogy belehallgatok a többi számukba, hátha azokban is használnak ilyen hangszereket. Ekkor jöttem rá, hogy használnak, mivel e köré épül az egész banda. Láttam, hogy nincs még topikjuk, ezért gondoltam nyitok neki, hátha akad még más is aki nem ismeri, de tetszene neki, vagy ismeri, de nem akart még neki topikot nyitni.

    A bandáról annyit, hogy '96-ban alakult, Boston környékén (Quincy, Massachussetts), eleinte egy ismerősünk fodrászüzletének pincéjében játszottak a saját szórakozásukra, aztán rájöttek hogy másoknak is tetszik ez a zene, azóta játszanak nagyobb közönség előtt. Szinte állandó hangszereik a fent említett duda, bendzsó, de akad harmonika is a gitárok, dobok mellett. Eddig 6 stúdiófelvételes, és 5 élőzenés albumuk.

    Néhány számuk:

    State of Massachussetts


    I'm shipping up to Boston


    Dirty Glass: