• closed
    #37
    Sok jó gondolat van a cikkben, de a konklúzióval (hogy milyen gépet vegyünk) nem értek egyet, benne van a cikkben is, hogy miért: "a fényképezőgép számára könnyen bonyolult technikai eszközzé redukálódhat amit nehezen tud megérteni, és csak feladatot jelent számára." Egy ilyen géppel egyszerűen nem lesz sikerélménye, és egy gyerek sosem olyan kitartó, hogyha az első próbálkozásoknak nincs eredménye, akkor ne adná fel az egészet, hiszen van ezer más dolog amivel foglalkozhat. Igaz ez szinte minden más kreatív/művészi tevékenységre: én még olyan gyerekről nem hallottam, aki ne utálta volna az első fél/egy évben, hogy a szülei kényszerítik, hogy hegedülni vagy zongorázni taníttatják. Aztán az első sikerélmények meghozzák a vágyat, hogy minél többet kihozzon magából és a hangszeréből, vagy jelen esetben a fényképezésből. Tehát szerintem olyan gépet kell a kezébe adni, amivel könnyen tud jó képeket készíteni, és ha a kezeti sikerek felkeltik az érdeklődését, akkor elkezdi használni a fényképezőgépet kevésbé "fool-proof" módban. Ha pedig nem, hát, akkor ez a hobbi nem neki való.