Dany007#42
Nem ismerem pontosan a kimaradt 300 év storyját, viszont hallottam róla.
Ha jól emlékszem azt egy naptári eltéréssel és bizonyos stílusban épült épületekkel magyarázzák.
Én anno utána számoltam, és a naptáros dolog szerint tényleg hiányzik 297 akárhány év.
Viszont azért ez kevés... Már a középkorban se lehetett mindenkit így átbaszni. Talán az 1200-as évekre tehető ez ha jól emlékszem, nemtom.
A lényeg, hogy az akkori művészek és alkotók is mind mind jegyezték az évszámot.
Még ha meg is egyeztek volna, biztos, hogy lett volna v.ki aki ezt továbbadja, írásos emléket állít neki. Másrészt meg rávenni a fél világot / ugye európát, hogy ugorjon 300 évet az időben. Hogy az asztalos mester tegnap még 1200-at vésett a bútorra, holnap meg 1500-at véssen.. Hát elég necces.
A holdutazásra jóval több bizonyíték van. Olyanok, amire a tagadók nem tudnak mit válaszolni, csak jönnek elő a photoshoppal meg a hasonlóval.
Azért a pénz az úr. És akkoriban mindent beleöltek, nem volt limit.
Képzeljük csak el. A Ruszkik megelőzik őket az első műholddal. Az egész világon lehetett fogni a jelét, még rádió amatőrök is. Aztán megelőzik őket az első állat és ember felküldésében.
Ráadásul nemsokkal ezelőtt lett a Ruszkiknak is atombombájuk... Olyan pletykák is terjengtek, hogy a ruszkik vörösre fogják festeni a holdat, meg rakétákat telepítenek majd rá... (és akkoriban ez lehetséges is lett volna)
Nem kicsit ráijesztettek az amerikaiakra.
Kennedy ígérte meg ugye, hogy az évtized vége előtt embert küldenek a holdra. Meg is tették, de olyan előzményei vannak amiket ma szerintem a legtöbb ember el se hinne.
Pl hogy külön iskolákat alapítottak csak a tudomány tanítása céljából. Rengeteg tudományos, űrkutatási programot indítottak már kisiskolás kortól. Jóformán az egész oktatási, és munkaügyi rendszert kicsit átreformálták egyenesen az űrkutatás és a tudományok felé. Hogy minél több tudósuk, kutatójuk legyen stb... Eleve a NASA-t is azért alapították, hogy megelőzzék az oroszokat.
És mindehez hozzájárult a legfontosabb tény, hogy nem volt pénzbeli korlát.
Ma azért szívnak ennyit, mert mindenből a legolcsóbbat kell kihozni! És ez számít a legtöbbet.
Gyors példa... A legújabb USA vadászgép a JSF fejlesztése 2006-os adatok szerint 40 milliárd $-ba került.
Egy olyan infra műhold elkészítése és pályáraállítása, ami képes detektálni és nyomonkövetni az össze(!) Földre veszélyes aszteroidát 1 milliárd $-ba került volna, és elvetették mert nagyon drága.