#6
még mielőtt jönnének az okostojások , már válaszolok is nekik: az interkontinentális vagy távolabbi (több mint egy városnyi) kommunikációt pedig internetes áthidalásokkal lehet kiküszöbölni a következőképpen:
újfent célhardver : Pistike féle "WiFi" adóvevő az X frekvencián adja és veszi a titkosított beszélgetések titkosított részleteit s továbbítja a rendes meglévő TCP/IP hálózatba és a cél állomás irányába közvetíti (transzkontinentális vagy üvegszáloptikás vagy műholdas vagy akármilyen módon).. a hálózat a TOR hálózathoz is hasonlóan lehallgathatatlan mivel a kapcsolódáskor a fogadó részéről is rákerül egy újabb titkosítás, (mint a TOR kapcsolat esetén egy SSL subpipe) az egész frame-re. a TOR hálózat a jelenlegi átlag 100ezer nodejával és kb. 10ezer TORexitjével is nagyobb mint modem sebességet produkál átlagban, ami bőven elegendő 4 kiloherces még hallható sőt egész jó minőségben hallható hang átvitelére... több százmillló node-os hálózatban az átlagsebesség is javulhat és kevésbé ingadozik ezért gyakorlatilag e rendszer a mai legjobb tudásom szerint kivitelezhető és kidolgozható.
az más kérdés hogy a GSM szolgáltató cégeknek ez nagyon-nagyon_NAGYON (ismétlen : NAGYON) nem áll az érdekükben és nagyon szeretnék az ilyen irányú 5leteket a süllysztőbe dobni, mert nekik fontos hogy a hülyék adóját befizesse a sok b*rom havi szinten.