• Kornan
    #9
    Szerintem a játékok "kétélű fegyverek".Van egy pozitív oldala és van egy negatív is.Nyilván ez játéktól függ.Például a postal nevű játék esetében igaza lehet azoknak akik azt mondják a játéktól lesznek erőszakosak az emberek.Én ehhez egy is szót hozzátennék, és nem értenék velük egyet minden esetben,pl GTA szerintem határeset.Negatív oldala még ,hogy szerintem könnyen túlzásba viszik az emberek és ez hatással van a mindennapjaikra,elhanyagolják a teendőiket,a fontos dolgokat.Én is egyszer ,kétszer beleestem ebbe a hibába.A jóból is megárt a sok mondás itt tökéletesen igaz.De aki tudja kontrollálni magát,és abbahagyni amikor kell akkor a legtöbb játék szerintem is pozitív termék ,mint kikapcsolódási forma.Némelyik játékból tényleg tanulhat az ember.És akár alkothatunk is direkt oktatási céllal készült játékokat,én úgy tudom ez még csak kisebb gyerekek számára létezik.De szerintem nagy sikere lenne a felsőbb korosztályok körében is,mondjuk egy lövöldözős, vagy akármilyen játék ,amiben helyet kapnak valamilyen tananyagok.Mondjuk elég nagy fantázia kell ezeket összepárosítani. :D Vhogy biztos megoldható.