Elképzelt, tervezett, megépített gépek rakétahajtóművel, gázturbinával vagy anti-gravitációval
  • mrzool
    #830
    A sci-fi nem szépirodalom? Akkor mégis micsoda? Én ugyan nem vagyok egy irodalomtörténész, sem semmilyen bölcsész (bár úgy látom te ehhez is értesz, mint mindenhez...) Szóval csak a wikiről másolom:

    Szűkebb értelemben az irodalom olyan történetek, költemények és színdarabok összessége, amelyek művészeti alkotásként határozhatók meg. Az ilyen irodalmat a tudományos és egyéb szövegektől a szépirodalom kifejezéssel különböztethetjük meg. Az irodalom másik nagy területét az ismeretközlő irodalom vagy tényközlő irodalom jelenti.

    Bár végül is el tudom képzelni, hogy a te degenerált elmédben a scifi-t tudományos műnek tekinted (voltak erre megnyilvánulásaid), ezért újra közlöm: nem az. Pl. az Active Directory 2008 könyv egy tudományos mű, míg az Alapítvány trilógia nem az.

    Nem oktatják és üldözik a sci-fit? Érdekes, nekem áltiskolában megengedte az irodalomtanárom, hogy egy népszerű sci-fi könyvől írjam a nyári olvasónaplómat.

    Szóval OKkultist, ismered: vadász, vadász, te szopni jársz ide...