Komolytalan#25
"Tetsuo az EU-tól nagyon sok támogást kaptunk már, sőt pontosan azok a gazdák sírnak folyton akik a belépés legnagyobb haszonélvezői voltak és még most is azok! 2007-14 között több mint 6-7 de akár 10 000 milliárd forint is érkezhet az országba!"
Na jól van barátom, menjél vissza az amőba szakkörbe agitálni. Csak hogy tisztán lássátok miben hazudott ez a kormánybérenc:
Az EU csatlakozással elveszítettük többek között:
- Vám bevételek. Ez simán pénz, nem kevés.
- Vám megszabásának lehetősége. Ezzel lehet védekezni pl szlovák tej, német/holland gén-manipulált hús, ausztrál vegyi úton előállított és aromával ízesített bor, kínai isten tudja miből készült almasűrítmény, stb ellen. EUn belül vám _nincs_, EUn kívül az EU határozza meg, mi nem szólhatunk bele.
- Termékek önkényes kizárása az országból. Ezzel lehet védekezni olyan termékek ellen, amelyek stratégiai szempontból nem kívánatosak, mert pl szennyezik az életterünket. Pl gén-manipulált cuccok, de lehetne akár az antibiotikumokon és egyéb gyógyszerkeen tartott vágóállatokról is beszélni, amelyek komoly szerepet kaptak abban, hogy pl az allergia népbetegség lett. EUn belül szintén nincs ilyen lehetőség, EUn kívülről lehetne, de gyakorlatilag nem történt még ilyen.
Nyertünk:
- Kb a GDP 1 százaléka éves szinten, címzett pályázatok útján. Ez mire a folyamat végére ér, lesz kb 0.5% vagy annyi se, mivel a pályázó cégek iszonyat pénzekért dolgoznak, plusz az összes keretet ki se lehet használni, mert hiába adnak pl 100 milliárd EUR támogatási keretet csiga tenyésztésre, ha nincs annyi csiga tenyésztő hogy akár 1 milliárdot is le tudjon hívni. Nameg a másik, hogy az EU szabja meg, hogy egyátalán merre fejlesszünk. Meg nem utolsó sorban nagyrészt elmegy olyan giga-projectekre mint autópálya építés (horváthoz képest 4-5x áron), 4-es metró (spanyolhoz képest 6x áron).
Szóval az EUval k.rva sokat veszítettünk, elsősorban a mezőgazdaságot sulytotta a dolog, mivel az ugye nem volt elég fejlett EUs mezőgazdaságokhoz képest, meg Magyarországon még sok helyen termelték a növényt és tenyésztették az állatot, és nem gyártották sztereoidok, antibiotikumok, és gén-manipuláció segítségével. Akinek nem volna világos miről beszélek, az nézzen meg a környezetismeret könyvében egy pulykát, és képzelje el azt, hogy amit a boltban vesztek pulykamellet, az olyan pulykából származik amely testsúlyának több mint 50 százaléka a melle húsa! Valódi pulykánál ez kb 20%.