kvp#5
Ez a Telsa fele energiaatviteli rendszer. Hangolt aktiv antennakra alapul, ahol az antenna a sajat maga altal gerjesztett magneses teret hasznalja arra, hogy megnovelje a sajat effektiv feluletet es ezaltal az altala befogott energia mennyiseget. Tesla akkor hagyott fel a kiserletekkel, amikor rajott, hogy a nagy energia ionizalja a levegot, ami karos az osszes elolenyre. Az MIT tudosai egyszeruen ugy gondoljak, hogy ma mar van annyi elektroszmog, hogy ennek a 30 szorosa sem lesz sokkal rosszabb.
A nagy elektromagneses ter biologiai hatasai leginkabb a tavvezetekek alatt eloknel latszanak. Feherveruseg, kulonbozo ossejt mukodesi hibakra visszavezetheto egyebb rakfajtak es a kis erossegu elektromagneses tereknel megszokott koncentraciocsokkenes, alvaszavar es az emlekezothetseg csokkenese. A fenti rendszer ugyanezeket okozza, csak a koncentralt energia miatt sokkal erosebben es valoszinuleg gyorsabban. Hatasa leginkabb arra hasonlit, mint amikor egy elolenyt beteszunk a mikrosutobe, csak itt nem 600 watt aramlik at az embereken hanem csak 60 watt. Igy nem 10 perc alatt sul meg az aki az ado es a vevo antenna kozze kerul, hanem akar 100 percig is birhatja. A 75%-os hatekonysag tovabb novelheto rontgen vagy ultraibolya sugarzas hasznalataval. (erre Tesla jott ra, a kiserletet azota megismeteltek parszor)
ps: A technologia termeszetesen tokeletesen mukodik, ha a ket antenna kozze nem kerul senki, tehat egy asztallap es egy rarakott laptop kozott tokeletes, csak a ket felulet fog felmelegedni a konverzios veszteseg miatt (60 watt eseten kb. 20 watt futi az antennakat). Ilyen rendszereket mar ma is hasznalunk, de csak par milimeter tavolsagra (indukcios toltok).