• balage187
    #129
    En MS Office-t hasznaltam mar evek ota, de most ugy dontottem felrakom az OpenOffice-t megnezem milyen. Alapbol nem hasznalom sokszor az ilyen progikat, szinte csak akkor, ha kuldenek ilyen idiota PowerPoint fajlokat emailbe, meg ilyesmi. Persze ritkabban szoktam tablazatokat csinalni, illetve szoveget szerkeszteni is, erre meg nem kerult sor OpenOffice-ban, meg csak par hete/honapja van fennt.

    De, amit tapasztaltam: viszonylag lassan indul el, pedig a gepem eleg jo. A diavetitos/prezentacios programnak nehany animacioja (amikor valtas van ket dia kozott) rohadt lassu es nem lehet leroviditeni oket, vagy csak ugy, hogyha vagy 5x megnyomom a space-t. Ha a szovegszerkesztojebe beillesztesz egy SWF fajlt, akkor az nem jatsza le magat, Word-ben siman. Illetve meg az, hogy ha jol tudom a tablazatszerkesztoben a fuggvenyek nevei angolok. Ezt nem tudom megerositeni, mert en alapbol angolul tettem fel es engem nem is zavarna, de ugy hallottam a magyar verzioban is angolok, ez pedig szerintem nem jo.

    Persze nyilvan, ha tobbet hasznaltam volna tobbet tudnek mondani rola. Az a velemenyem, hogy az az 1-2 eleg jelentektelen dolog, amit eszrevettem szerintem azert eleg idegesito tud lenni, de ettol fuggetlenul jol hasznalhato. Viszont nem ertem mi bajod az MS Office-al. Persze en nem probaltam vele semmit amit te irtal (pl. "nem megy telepítő nélkül, ha egy fájlt kiszedsz belőle"), csak feltettem es hasznaltam arra viszont tokeletes, arra is valo egyebkent. Semmi bajom nem volt vele, nem is valtottam az Office XP-rol (azota mar 2 uj verzio is kijott ha jol tudom) ujabbra.

    Az meg, hogy 25 fele fajlformatumba tudok menteni nem sokmindenre jo, mert az alapuser ebbol 20-at nem ismer, nem hasznal. Viszont azt hasznosnak talaltam, hogy tud exportalni PDF-be es, hogyha HTML-be mentek, akkor rendes, tiszta kodot ad, nem ugy, mint az MS Office.