• Adamul
    #37
    Szerintem a 3 böngésző közötti legfontosabb különbség a szemléletből adódik:
    Az IE olyan, alap "fapados" böngésző de egész eddig nem volt valós konkurenciája hisz a win beépítve tartalmazza az emberek többsége nem is használ mást, mer nem tudja hogy (mivel) jobb...
    Opera; a valós alternatíva, hiszen a "mindent egyben" filozófia nekem is nagyon bejött. És nem tudom miért ilyen alacsony az elterjedtsége, mobilon gyakorlatilag az egyetlen alternatíva a beépített böngésző leváltására, tehát ott pl nagyon a topon van, de erről is hallgatnak itt nagyon...
    FF: Akkor kerültem kapcsolatba vele, mikor meguntam az örökös, (pl operában betilthatatlan) reklámáradatot, és rájöttem h itt lehet ez másképp is, kb 2 kattintásommal... Eleinte visszariasztott a plugin-rengeteg sokasága, de mára megvannak a kedveceim, és rájöttem h bár az opera mindent adott egyben, itt meg külön kell kimazsolázgatnom a dolgokat, itt viszont jobban testre szabható minden, talán ez is a szemlélet közti különbség... Emiatt operát hanyagolom, mert a reklámblokkolás hiánya önmagában elég ok volt számomra a váltásra, és az utóbbi időben csak optimalizáláshoz használtam, hogy az eredményt ellenőrizzem, de a laptopra már fel se tettem... Tehát nálam itt szúrta el az opera, amúgy nagyon szerettem!