• Tripax
    #23
    Az autóvezetés töb mnt emberszállítás. Amikor vezetsz egy újfajta élményben lessz részed. Az automatizálás addig mehet ebben a témában szerintem ameddig nem veszi el a vezetés értelmét. onnantól másnak kell hívni. Csak egy érdekes példa hogy mennyire is fontos az hogy a régi dolgok nehezen változnak meg a lényegükből fakadóan. Ameikában van egy futorológus aki nagyon érti a szakmáját és olyan nagy nevekhez ad tanácsokat mint az IBM vagy a Coca Cola. A futorolgia egy nagyon megfoghatatlan de ennek ellenére egy nagy szerteágazó tudást igénylő tudás és szakma. Ez az ember egy olyan megbízást kapott ahol apénznek a jövőbeli szerepét kellett neki modelleznie többek között. A tanulmány végére arra kellett rájönnie, hogy az ember kézpénzhez való szokása nagyon erős. Nem lehet őket biztonsági megoldásokkal mint a bankkrtya vagy hitelkonstrukciókkal manipulálni, ezért még jó ideg a pénz kézpénz marad. Ez az ember mondta hogy nem kell félni a Mc Donalds meg az egyébb gyorsétermi kaják egyeduralmától mert sokkal többfajta kaja érdekli az embereket és ezért nem lehet csak pár fatából menüt csinálni hoszútávon.

    Ezen elgondolkodtam és ha nem is a legpontosabb a mnérésem de a rendszerváltás után ahogy jöttek a nyugati kajáldák csak egy ideig voltak érdekesek, utána beolvadtak: hamburger, pizza, Pizzahut, McDonald, burgerKing, kínai kaják, indonézkaják stb.

    Csak ennyit akartam.