• M0RN1NGST4R
    #22
    néhány példa? most nem akarok olyan dolgokkal előjönni, ami már lerágott csont (turul madár, magyarság rettegésben tartatása a romákon keresztűl, valamint az ő segélyezésük). A minap beszélgettem egy ismerős bácsikával, aki idős kora ellenére szellemileg máig friss és hű képviselője maradt annak a fajta értelmiségnek, aki a XX. századi diktatúrákon "edződött". Világosan látja át, hogy a mai világ sem különbözik a régi autokrata rendszerektől abban a tekintetben, hogy nincs szükség a gondolkodó emberre. Lehetne akár a jelenkort a nagytőke diktatúrájának nevezni. Azért mondtam, hogy nézz szét a világban, mert minden itt van körülöttünk. Módszeresen folyik az emberek butitása és egy olyan társadalom kialakitása melyben az emberek nagytöbbségét birka módjára meg lehet vezetni, rettegésben lehet tartani mindezt azért, hogy az emberek irányithatóak legyenek. Gondoljunk csak a felsőoktatási "reformokra", létszámcsökkentésekre. Vagy arra, ahogyan külföldről beáramló multik tönkretették a hazai gazdaságot, kiskereskedőket és gyárakat. A kisvállalkozások kiirtása a mai napig folyik, tudom, mert közvetlen környezetemben látom az eredményét ennek a fajta politikának. A nemzeti jelképek és nemzeti önérzet sárba tiprásáról is lehetne beszélni; a minap olvastam egy levelet, amit egy diák irt. Sérelmezte, hogy iskolájában a holokausztról volt megemlékezés, de Trianonról nem. Azért nem volt, mert felsőbb utasitás alapján megtiltották. Ezt a diák történelemtanára mondta. A másik "akció", ami alapján a turul madarat antiszemita jelképnek titulálták és a lebontását kezdeményezték szintén undoritó. Lehetne még nagyon hosszan irni ezekről a dolgokról de azt hiszem ennyi elég lesz. Én azt mondom, járj nyitott szemmel és lássad meg, hogy milyen gazdasági érdekeket húzódnak a háttérben, mert odáig jutottunk, hogy bizony egyrészt az mozgat mindent, másrészt mára ezen érdekek egy bizonyos réteg kezében összpontosulnak.