• shabba
    #5
    A 8W az az 1 Ghz-es CPU és benne levő memória vezérlő TDP értéke. A chipset nincs benne, a linkelt cikkben is le van írva a két további chipset újabb +8W és +2-3W, így együtt ~20W TDP.

    Viszont van egy érdekes ellentmondás, amikor az Intel Atom termékének fogyasztásával hasonlítják össze a cikkben. A mellékelt ábrán látható egy 3.5 colos alaplap ami inkább MID-be vagy netbookba való és ehhez írnak AMD esetén ~20W-ot TDP. Viszont az Intel oldaláról az Atom N szériát említik és mellé egy nettop chipsettel számolnak és így ott is ~20W TDP körüli érték jön ki. Viszont a kettő összehasonlítása alma és körte esete. Az AMD legkisebb felépítésű és legkisebb fogyasztású konfigurációját vetik össze, az Intel Atom legnagyobb felépítésű desktop mini-ATX-es, legnagyobb fogyasztású változatával és megállapítják hogy nincs is olyan nagy különbség, mert közel ugyanannyit fogyaszt. Na ez így elég durva csúsztatás.

    Ha már ez egy 3.5 col méretű kicsi alaplat és benne lévő 3 chip együttes TDP ~20W, akkor ezt miért nem inkább a hasonló kategóriájú Atom konfigurációkkal és azok fogyasztásával vetik össze. Mondjuk egy Atom Netbooknál ez lenne 2-4W TDP CPU és úgy 6-7W TDP a chipset rész, együtt úgy 8-10W TDP. Egy MID esetén pedig 2W TDP a CPU, és 2.3W TDP a chipset, ami együtt 4.3W TDP.

    Azonos feltételek mellett összevetve máris fele-negyede lesz egy Atom cpu+chipset combo TDP-je. És ugye ez csak maximum fogyasztást írja le, az idle vagy avarage fogyasztás értékekről AMD esetén még szó sem esett. Márpedig egy mobil, aksiról üzemelő rendszernél az igen fontos az akku élettartam szempontjából.