• Penge4
    #77
    "tehát attól hogy egy közösség bele tud szólni a fejlesztésbe, az gáz."

    Az nem gáz, ezt egy csomó zárt forráskódú ingyenes szoftvernél megteheted különböző fórumokon, de az, hogy ezt hogyan valósítják meg hagyd már a fejlesztőkre. A nyílt forráskód arra jó, hogy hamarabb találnak és használnak ki újabb biztonsági réseket, amiket igaz, gyorsan javítanak, de addig bőven ki tudják használni ugyanúgy a gyanútlan userek ellen. Bugmentes meg soha nem lesz, mert javítanak 2 security hole-t és csinálnak vele másik kettőt valahol máshol. Ilyen mennyiségű forráskódoknál lehetetlen biztonsági rés nélküli szoftvert írni.

    "mondom piaci erővel való visszaélés, ez télleg elég jól hangzik, nem?"

    Mondom mivel 90%-ban uralja a piacot szeretne egy kicsit a userek kedvére tenni azzal, hogy a szerencsétlennek 2008-ban már ne kelljen 27 felhasználói programot telepíteni, csak 18-at. Ettől még ugyanúgy nem kötelezi rá őket, hogy használják, csak egy lehetőséget ad. Attól meg, hogy valaki hülye és nem tudja, hogy létezik más, az már ne az MS hibája legyen. Ha én nyitok egy kocsmát, akkor ne engem vonjanak már felelősségre, ha valamelyik hülye megpusztult kiszáradásban, mert nem tudta, hogy létezik víz is.

    "nyilvalóan nem volt normális elképzelésük mit is akarnak."

    És addig nem is lesz, amíg arra nem kényszerítik az MS-t, hogy legyenek telepítéskor választhatók az összetevők, de erre soha nem fogják, mert ez nem azt a célt szolgálná, hogy a többi hódítson teret, hanem szintén a MS malmára hajtaná a vizet.

    "SuSe, ubi, KDE, stb... télleg látszik h nem használod :)"

    Nem is mondtam, hogy igen. Mint már a legelején is leírtam nincs számomra olyan, amit hiányolnék a Windows-ból és a Linux tudná, vagy megérné rá váltani és szenvedni vele. Kipróbáltam 3 különböző disztibet (az Ubit kétszer is). Majd sikítva menekültem vissza a Windows-hoz és a mai napig boldogan és optimistán használom a legnagyobb megelégedettséggel. És a third-party szemeteket is erősen lecsökkentettem, ennek hatására gyorsabb, stabilabb és hatékonyabb lett a rendszer. Valami olyan érzés fogott el, mint amikor Gizi néni kipróbálja a CosmoDisc-et és elmúlik a hátfájása.
    Szóval elmondhatom: a Linuxnak köszönhetem, hogy megszerettem a Windowst.

    "bár sokan "installálják" a DVD-írójukat, szal kapnak a szájukba egy PDVD-t"

    Árukapcsolásért miért nem büntetnek? Csírájában kell elfojtani, nem mikor már monopóliummá növi ki magát az is. :D

    "Paint csak vicc volt ugye?"

    Kisebb munkákra tökéletes még PhotoShop mellett is. Nem professzionális retusálgatásokról beszélünk.

    "de hirtelen nem is tudom melyik ms üzenetküldőt szeretik jobban"

    Hát biztos nem azt, amelyikbe még szmájlik sincsenek. :D

    "Az office az árukapcsolással nyírta meg a konkurenciát"

    Na ne nevettess.
    1: Milyen árukapcsolás? Max valami Tescos akció lehet a Windows+Office 50% kedvezmény és hasonló. :D
    2: A nyilvánvalóan funkciószegényebb (mint már kifejtettem korábban) és lassabban induló OpenOffice milyen konkurencia?

    "defrag szintén"

    Na ne má', hogy az NTFS-t egy third-party retek töredezettségmentesítse. :D