C++ / Játék fejlesztés / Saját Projectek
  • fuszhi
    #198
    Üdv olvasgattam az oldalt és jókat derültem rajta. Komolyra fordítva a dolgot. Mire a legalkalmasabb ez a nyelv? Azt tudom hogy egy ásóval ásni lehet, a lapát az meg lapátolásra alkalmas. Lehet a lapátot is ásásra használni , de nem célszerű , mert kialakítása miatt kevésbé alkalmas arra a műveletre. Az ásóval is lehet lapátolni. Lehet villával is levest enni, de ki az aki úgy szeretné? Hasonló módon a programokkal/programnyelvekkel kapcsolatban is. Jobb tudni, mit tud. Miket tud? Nehogy aztán nekem útközben kiderüljön hogy a veteményes kertet nem tudom karbantartani mert hiányzik az ásó, vagy a lapát, esetleg csak gereblyém van és locsolni se tudok, mert nincs locsoló csövem a kerti csaphoz. Így 2015-ben annak semmi értelmét nem látom, hogy ezer egy oldal parancssort gépeljek mint a basic -ben, ahhoz hogy egy egyszerű dolgot elérjek. Akinek egyszerű az élete, annak a problémái se lesznek körülményesek. Így jobb ha most tudom hogy kilométernyi parancssort kell legépeljek ahhoz hogy egy gombhoz animációt rendeljek valós időben , mert akkor arra kalkulálok hogy az őskorban vagyunk. Egyébként a soraimat egyben szórakoztató jelleggel is igyekeztem begépelni. Előre is köszi ha valaki tud tömör és lényegre törő választ. Ha nem, akkor egészségére. Egyébként ha meg van a válasz, induljunk lefelé a billentyűzet irányában és kezdjünk gépelni. Egyszerűbb. Jó ? Nem szeretném idővel azon kapni magam, hogy közli valaki : - bátran számoljak 3 évet egy funkció megvalósítására. Egyszerű programot szeretnék. Alacsony felbontású textúrákkal, és alacsony poligonszámú alakzatokkal. Azt is papírra vetettem hogy működik majd a dolog. tehát a motorja a játéknak csak a parancssorokat kell a megfelelő helyre létrehozni. Állítólag ez az amin készítik a játékokat is, tehát van némi esély rá hogy én is eltudom készíteni amit kitaláltam. Semmi komolyat nem szeretnék. Azt én úgyse tudnám :) Azt viszont igen, hogy ha összehozom a dolgot, biztos emlegetnek majd sokan. Majd megígérem hivatkozok rátok is, hogy sokat segítettetek a kezdetek kezdetén :) Kellemes napot. És előre is köszi ha tudtok érdemben tényleg segíteni Üdv