• Kornan
    #135
    "A véleményalkotás szabadsága, a szólásszabadság demokratikus alapértékek. "
    Hát ez csak bizonyos határok közt igaz.Pl nem tüntethetek valamely népcsoport,vallás(lehet,hogy törvény is tiltja itt nálunk,ebbe nem vagyok biztos,mindenesetre a muszlimok egyből követségeket robbantgatnak ha valami nekik nem tetszik),stb... ellen.Szerintem azt sem kéne hagyni ,hogy bizonyos vallási szervezetek,környezetvédők a józan ész ellen tüntessenek,de sajnos megteszik, sokaknak közvetett,közvetlen valószínűsíthető kárt okozva ezzel(pl nincs klónozás--> lassul az orvostudomány bizonyos részének a fejlődése vagy nincs több atomerőmű mert felrobban :) --> helyette sok szén van).
    A környezetvédők legalább próbálják megindokolni miért tüntetnek, mégha nevetséges is olykor, viszont néha talán meg igazuk van.Ezzel szemben a pápát követő emberek nem állnak elő semmilyen értelmes indokkal,amiért hallgatni kéne rájuk, csupán az erkölcsükre hivatkoznak,meg azt mondják ,hogy ez az istenük ellen való.Mondtad ,hogy nem kötelező rájuk hallgatni,de már mondtam ,hogy ez nem ilyen egyszerű.Ha törvénybe foglalják akkor kötelező,márpedig bizonyos keresztény vallású vezetők ezt teszik és megéri nekik ,mert szavazókat szerezhet vele,sokkal többet mint amennyi veszít.Valamennyi befolyása van a pápának a világban,pl ha az amerikai elnök nem úgy cselekszik,ahogy ő elgondolta,akkor kiátkozza :) (vagy legalábbis elítéli),ezzel az elnök és pártja keresztény szavazatokat veszít a köv. választásokon.