• BlackRose
    #82
    De a munkák 80%-a nagyon egyszerű, általában semmi más mint beszari CRUD alkalmazás. Azt akartam mondani, hogy a többség hol van nem azt, hogy hol van az 1-2% aki "lecserélhetetlen". Gondolom amikor az IT-ről beszélnek olyan szempontból mint a fenti cikkben akkor nem azokról van szó akik a felső 5%-ot jelentik hanem azokról akik a középen landoltak, kollektív oldalrol viszgálni valamit nem igen értelmes, de ezt teszik és ha már ezt teszik akkor hiba lenne azt hinni, hogy mindenki sztár, hogy mindenki az IT-ben agyonkeresi magát, és főleg nem többségről van szó.

    Igen olcsobbak ha jól vannak alkalmazva, mond mikor voltál igazán jól alkalmazva... én nem emlékszem mikor érdemeltem utoljára meg a fizetésemet (nem az én hibám), az egész duma a versenyképeségről, és efektív alkalmazásról nem más mint egy nagy hazugság, és a teljesen seggfej menedyerek világában egy nagy utópia. Minnél lejebb vagy annál jobban feszítenek, minnél feljebb kerültem annál nevetségesebb a dolog. És ami a 10x többet ér és nem 2x mint a fizetése... ez így nem éppen értelmes mondat, a munkám eredménye az ami meghatározza, hogy "mennyit érek", nem a tudásom az és nem is a képeségeim, hanem az, hogy amit csináltam mennyire van értékelve a piacon, vagyis mennyit fizetnek érte a kliensek... és ami a legroszabb, hogy sok esetben ezek a dolgok nem tőlled függnek, képes vagy sokkal többre de nincs erőforrásod, a menedyerek pedig ezt nem látják ez messze a látáskörükön kívül van. Kevés olyan van ahol ezek a gondok nem léteznek, és akkor két választás van, vagy maradni és tűrni vagy tovább lépni és keresni jobb helyet, de mondom jobb hely kevés van... az IT nem azért olyan borzasztóan drága mert nagyon okosak vagyunk, hanem azért mert elképesztően nagy a pazarolás, a zsákutca projektek, alprojektek stb. a kliensek ezt megfizetik mert nincs választásuk, túlságosan függőek az IT-től már, de ahogy leírtam, az IT jelenleg (tisztelet ahol nem) a világ legdrágább kézimunkája, az IBM által terjesztett (de nem éppen tisztelt) Pollyanna Principle amely szerint: "machines should work; people should think." sajnos csak egy fantázia a jelenlegi világban.