• valamit
    #2
    1. Létrehozhatnának egy Wikipédiához hasonló Enciklopédiát történelem témában. Amit mindenki a szabadidejében szerkeszthet és a wiki-hez hasonlóan vitatnak meg szócikkeket az emberek. Majd az így létrehozott történelmi enciklopédia tényeire alapozva adhatnák ki az egyes országok a saját történelemkönyveiket. Azaz közös alapokon építkezhetnének az ebben résztvevő országok történelemkönyvei, de legalábbis lenne mondjuk egy ilyen kiadás is országonként a sok másik mellett.

    2. A fejlett országok digitális állományait könnyebben hozzáférhetővé tehetnék a fejlődő országok felé. Létrehozhatnának a fejlett országok olyan tudományos honlapot, ami a fejlődő országok polgárai számára a hétköznapi problémáik megoldására nyújtana segítséget. Sok esetben eszközt se kellene nyújtani, csak a már meglévő eszközeikhez jobb tudást, azok lehető legjobb felhasználását propagálni. Akár amolyan virtuális egyetemet is létre lehetne hozni, ami internetről letölthető elődadásokat tartalmazna jó minőségbe, amiket aztán más országok átvehetnének és előadókban kivetítőre kitehetnének, hogy onnan hallgassák az tanulók az előadást. Így fejletlenebb országok is tanulhatnának élvonalbeli professzoroktól és segíthetné a felzárkózásukat. Ehhez kapcsolódóan érdemes lenne a 3. világbeli internetes távmunkát is valamiképp felkarolni és az interneten keresztül akár kontinenseken átívelő munkaerőt alkalmazni. Érdemes lenne interneten keresztül közvetlenül megszólítani a fejlődő országbeli lakosságot befektetési céllal is. A Graemen bankhoz hasonlóan közvetlen hiteleket kellene interneten keresztül nyújtani nekik felkarolható programjaikhoz és ezzel az időnként tapasztalható állami korrupciót megkerülve talán hatékonyabb lenne az anyagi ráfordítás.

    3. Úgy gondolom, hogy a digitális tartalom könnyen sokszorsítható és terjeszthető mivolta segíthetné az elmaradottabb országok kulturális fejlődését. Így ezt fel kellene karolni és a kieső jogdíjakat vagy általányban vagy mindig a tartalomszolgáltató irányából követelni. Azaz nem a letöltőket, hanem a feltöltőket kötelezni fizetésre. Így lehetőség lenne például az állami szférának vagy épp az alapítványi szférának kedvezményes feltöltésekre, például a már említett elmaradott országok kulturális megsegítésére, de ugyanakkor a fekete tartalom fehérdehetne, mert a nem támogatott feltöltéseket kő keményen behajthatnák.