• cptkilljoy
    #21
    Konkrét példákat nem tudok mondani, mert még az előző munkahelyemen futottunk bele ebbe, ami kb. három éve volt.Az új munkahelyemen pedig már alapból fel volt húzva egy gép teljes MS kompatibilitással, amiről az összes ilyen dolgot intézték. De végül a csere fő oka nem (csak) ez volt, ez csak egy ok volt a sok közül. A legfontosabb érv természetesen az volt, hogy a német tulajdonos azt mondta, hogy MS és punktum, mert az ő partnerei is azt használják, és nagyon sokszor jöttek adatok pl. Access-ben, amit tudtommal nem lehet OO-ban kezelni. Meg az új termelésirányítási rendszerben is csak az MS Office interface van leprogramozva. És persze, lehet azt mondani, hogy ott egy másik adatbázis, meg SQL, meg mittoménmi, de ha Accessben van, ami jön, akkor az egyszerű felhasználó nem fog nekiállni konvertálgatni és heckelgetni.

    Tudom, hogy azzal példálózni, hogy három éve mennyire nem mentek az APEH bevallások és az Állami Pénztárfelügyelet felé beadandó táblázatok Open Office-on, az kb. olyan, mint most azért szidni az AMD-t, mert évekkel ezelőtt nem volt tisztességes melegedés kezelés a procikban... De egy dolgot ne felejtsünk el! Ez nem otthoni környezet! Nem arról szól, hogy ha gondom van egy fajta progival, akkor sincs semmi, mert felrakok egy másikat. Vállalati környezetben 50-60 felhasználónál nem dobálózhatok oda-vissza az éppen megfelelő szoftverrel. Nem beszélve arról, hogy pl. egy pénzügyi vezető nem fog napokig ülni és várni, hogy melyik programon fog működni az, amit neki IDŐRE le kell adnia, pláne, ha pl az APEH oldalán az van kiírva, hogy MS Excel táblázat. Otthon nekem is Open Office volt fent sokáig, de a 2007-es MS Office valahogy meg bírt győzni ezzel az új és iszonyat kézreálló felületével. (Tudom, kinek a pap, kinek a papné...)