11891949761344119704.png
  • Zephyr Retiring
    #5829
    És hogy mennyit fejlődött a türelmem és a problémamegoldó képességem, erre egy jó példát is tudok nem túl régről
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Befészkeltük magunkat az asszonnyal a gyulai szálláshelyünkre pár napja. Estefelé az asszony bekapcsolta az LCD tv-t a szobánkban,
    míg én tusoltam. (A lényeg a részletekben rejlik)
    Szóval mire végeztem a fürdiben, még szinte meg sem törülköztem, amikor kezembe nyomta az asszony a távirányítót és közölte, hogy nincs behangolva a kedvenc tv sorozat csatornája a tv-n, intézkedjek hát.
    (Néha Aladdinnak képzel engem ez a nő)
    Pár gombnyomás után visszaadom neki a távot, majd közlöm, hogy a menü le van kódolva, nem tudom behangolni az akármilyen tv-t.
    Meglepődhetett a válaszon, mert a "nem tudom" igen ritkán hagyja el a számat..
    Magamra kaptam valamit és leszaladtam a portára a kódért. Persze nem tudták. (Hogyan is feltételezhettem én ilyesmit, hogy tudják)
    Állításuk szerint az előző lakó állíthatta kódolhatta le véletlenül. Na ja: véletlenül.
    Én meg Aladdin vagyok véletlenül.
    A másodperc törtrésze alatt megkérdeztem, hogy hol van a legközelebbi még nyitvatartó elektronikai szaküzlet.
    Most meg ők néztek rám értetlenül, de azért mégis megadták a címet..
    Elnyargaltam és vettem egy TC-100-ast és egy hdmi kábelt. Meg egy sütit az asszonynak a mellette lévő süteményesboltból..
    Vissza a szobába, doboz kinyit, adapter beköt, kábellel dobzt, tévét összeköt, távirányítóba elemet behelyez, bekapcsol.
    Hála az automata keresésnek a DVB-C-n meg is lett a keresett tv csatorna is
    Mire az asszony megette a sütit és fogat mosott, már ment is a csatorna 1080p/60Hz-es felkonvertált felbontással.
    Egy tízesembe sem került és a célnak tökéletesen megfelel.
    Majd január elején haza is viszem magammal, jó lesz a vendégszobai tévéhez, amin besz@rt a tuner, de még nem vittem el a szerelőhöz.
    Már nem is fogom..

    A cucc így pár napi teszt után (az árához képest) szuper.
    Conax kártya olvasós, DVB-T, (földi digitális) DVB-C, (digitális kábel) és DVB-S (digitális műhold) tuner is van,
    magyar menüs, TXT, (teletext) EPG (elektronikus műsorújság) és több száz csatorna elmentése is adott.
    HD csatornákon több vagy eredeti nyelven is elérhetőek a filmek, műsorok.


    Hang mellé (ami még lényeg) sztereó és dolby digital is van,
    44,1 és 48 kHz-en is elérhető...