• kvp
    #36
    "Azt megkerdezhetem, hogy az az eszkoz amivel Neked volt dolgod milyen elven mukodik? Koszi elore is."

    Csak egy sima gerjesztett tekercs, ami a Fold magneses terere van hangolva. Egy trafo szekunder oldala, ahol a masik tekercs a Fold magja. Eleg egyszeru, csak nagyon kicsi a kiemeneti teljesitmenye es eleg nehez jol behangolni. (a meretkulonbsegbol adodoan)

    Egyebkent a Fold elektromos mezoje es a benne levo energia foghato sima didoas detektorral is (kis kapcsolofeszultsegu, kis szivargasu dioda kell). Ha ezzel toltunk egy kis szivargasu kondenzatort, akkor elobb utobb lesz benne annyi toltes, hogy pl. egy led-et meghajtson egy pillanatra. A photovore robotok is ilyen aramkort hasznalnak, csak ott az aramkor napelemrol tolt fel. Alapvetoen mindketto egy kapcsolouzemu charge pump. A problema, hogy ebbol eleg energiat kinyerni nem lehet, mivel ha hasznalhato mennyisegu toltes aramlana keresztul a Fold legkoren, akkor nem sokaig maradnank eletben.

    Tesla pont ezt akarta megoldani, ugyanis uv vagy rontgen csovekkel vezetove lehet tenni a legkort es igy alakalmasabba valik az aram atvitelere, sot a Fold magneses pajzsat lerombolva akar az urbeli nagyenergiaju sugarzast is levezethetjuk a felszinig, ami megfelelo antennak hasznalata eseten kepes eleg energiat biztositani. Az egyetlen gond, hogy az elolenyekre a sugarzas ezen fajtai karosak, barmilyen forrasbol is szarmaznak. Tobbek kozott ezert hagyta abba az energia ado tornya epiteset, es emlegetett kesobb 'halalsugarat'. Ha a levelezesenek utanna nezel, akkor kiderul, hogy keszitett rontgencsoveket hasznalo audioerositot is es nem igazan ertettek mitol egett meg az egyik aszisztens teszteles kozben. Kesobb rontgennek es kapta meg a valaszt a jelensegre, mivel a kiserletek idejen meg nem tudtak, hogy letezik olyan hogy rontgensugarzas (nem volt felfedezve) viszont a rontgencsovek nagyon jo kapcsolouzemu elektroncsovek es alkalmasak egyeniranyitasra is, csak a mellekhatasuk kellemetlen.