• ziipp
    #36
    Ez jogos érv. Bár én ezt nem újrajátszhatóságnak nevezném, inkább szerteágazóságnak. Mert GTA-ban sem arról van szó, hogy esetleg más vége lesz a storynak, ha Tony-t lövöd le Johnny helyett. Sok kis mellék szál, mellék küldetés van, amit ha mind teljesíteni akarunk, többet kell játszani. Ott vannak pl. a hidden package-k. Az is tipikusan olyan, hogy ki lehet gyűjteni, de minek? A kapott fegyverek, páncél megkönnyíti a játékot ugyan, de egyáltalán nem szerver része a dolognak. Én inkább úgy fogalmaznék, a GTA-val könnyebben el lehet lenni, könnyebb vele "gyilkolni az időt", ha unatkozunk. Viszont most jegyezném meg, hogy a Mafiában is van FreeRide opció, amiben mindenfajta őrültséget kell csinákni, pl. el kell kapni egy égő lábú csókát, akinek Speedy Gonzales a neve, vagy át kell ugratni a folyón, el kell menni A-ból B-be egy teherautóval, de ha nagyon lassan mész felrobban... Szóval itt is vannak lehetőségek. A kérdés csupán az, vajon ezek a tartalmak tényleg vannak olyan jók, hogy eltekintsünk a fő történeti száltól? Mert a tekintetben mindeképp Mafia a nyerő. Én inkább azt mondom, 20 órával kevesebbet játszok, de az legyen minőségibb szórakozás. Mert a Mafia minőségibb, mint a GTA. (Ezzel nem azt mondom, hogy a GTA szar, csak véleményem szerint nem az ilyen mellék bisz-baszok számítanak: inkább legyen kevesebb, de az kidolgozottabb.) A Mafiába az a durva, hogy jobb, mint a legreálisabb gengszerfilm, mivel itt maga user éli át a kalandokat. Valamint olyan, de olyan hitelesen van megoldva a történetvezetés, ahogy felemelkedik a főhős, tele lesz pénzzel - egy más világba csöppen, talál magának egy nőt, majd el kezd rájönni apróbb turpisságokra. Lehetséges, hogy a főnöke átveri? Olyan régóta együtt vannak már... Tényleg igaz volna? A vége pedig hatalmas oltás. Merem állítani, nekem jobban bejön, mint amikor A keresztapa végén Al Pacino kileheli a lelkét.