Külföldi munkákról......aki kiváncsi és akinek van benne tapasztalata.....
  • Gladiator
    #35
    Most megyek amúgy Hollandiába tanulni és hogy kapjak havi 500 euro ösztöndíjat heti 8 órát kell dolgoznom. ez nem azt jelenti, hogy 4*8 óra munkáért 500 eurót kapsz, csak ez az ok, amiért munkát kerestem és hollandiában is utána jártam a dolgoknak.
    kint általánosan elfogadott, hogy a magyarok jó munkásemberek, így a többi európai országtól eltérően ott szeretnek minket:) a fizetések mondjuk nem olyan magasak, mint dániában, de ha rendesen dolgozol akkor akár havi pár 100.000-t is félretehetsz.
    olyan 1000euro kell a megélhetéshez, ebben minimális szórakozás van benne. a minimálbér asszem valahol 1700euro körül van. a hollandok nem egy papírmániások, tehát nem kell 28 papírt kitölteni, hogy megkapj valamilyen engedélyt.
    mind1. szvsz ez a lagjobb oldal, ahol holland állások vannak. ha visszamentek egy oldalt, találtok lakást is, barátnőt, bulit, mindent. nagyon jó oldalt.

    http://www.expatriates.com/classifieds/netherlands/jobs/