• Csaba42
    #32
    Én meg azt nem értem, ha valaki a jól bejáratott MS termékét használja, az miért helyben hülye. Na, erre varrjál gombot! Az informatikában a hülyék által mindenki hülye. ;)

    ".ooxml"
    Nem inkább .docx, .xlsx, stb? Vagy az teljesen más, ami az Office 2007-ben van?

    "ha lefagy az msoffice, ha hibás, ha nem kompatibilis és nem olvas be valamit, vagy ha egyéb baja van."
    Ez mind ugyanúgy vonatkozik az istenített OO-ra is, sőt, a StarOffice-ra is helyebn vonatkoztatható, meg bármilyen, nem szövegszerkesztő programra.

    "Főleg akkor ne ha nem is fizetett érte."
    Az ingyenes progikért sem kell fiztetni ám.

    "ha én küldök .odt-t másnak"
    Talán előre kéne megtudakozni, hogy az illető mit használ szövegszerkesztőként (Jegyzettömbtől kezdve bármilyen irodai programcsomagig bármi lehet a szerencsétlen user gépén), és úgy küldeni, nem? De az is lehet, hogy csak én csinálok megint mindig valamit rosszul, mert nem vok annyira info-szakértő, mint a linux-openoffice mesterek.

    "WinXP-n az OpenOffice 2.3 gyorsindító nélkül is gyorsabban áll fel, és dolgozni lehet vele, mint az MS Office 2003, pedig annak ott sandítanak a darabjai a memóriában."
    Nálam Vistán a Word/Excel/Access/PP 2007 betöltődése kb. 10-12 másodpercbe telik, legfeljebb. Akinek ennél gyorsabb kell, az inkább sznob, mint igényes.