a cigányokkal felmerülő problémákat lehet itt megbeszélni !!kultúrált!! keretek között.
  • Voltan
    #41
    "Ne feledjük: nálunk a SZJA-bevételek (éves szinten 1922,5 milliárd forint bruttó / 1799 milliárd forint nettó) legalább fele (!) megy el a romák segílyezésére és a bűnözésük, “színesfém-gyűjtésük” stb. által okozott termeléskiesés pótlására, a GDP stagnál,"

    És ez így le lett írva? Ez igen. Talán végre elindul valami. Jómagam nem vagyok különösebb rajongója e népcsoportnak (ez rendkívül diplomatikus megfogalmazás volt :D), és ez nem előítélet, hanem sajnos nagyon is keserű tapasztalat.
    Én is azt mondom, hogy lehetne kezelni a "C" kérdést egy erélyes, hatékony rendőrséggel, és az ingyensegíly eltörlésével. Nem azt mondom, hogy nem kapjanak semmit, de a segélyezést mondjuk ne pénzben kapják, hanem szolgáltatásban, élelmiszerben, ruhaneműben. ÉS! Legyen ennek valami előfeltétele is! Ne legyen már elég az, hogy "Cigán vagyok. Vihetem a segít?"-féle jelenlegi verzió. A kölkeiket igenis járassák iskolába, kötelezően, és ha már nincs munkája, legalább iratokkal bizonyítsa, hogy igenis keres. Ha ez nincs meg, akkor juttatás sincs. Pont. Mindez persze csak egy normálisan működő rendőrség mellett működne persze, szóval álom.