• uwu
    #23
    Az nem megoldás, ha segéllyen vegetáltatják afrikát. Hiába menne oda több élelmiszer, nem az a legnagyobb gond.

    Jelenleg az a helyzet, hogy küldenek annyi segélyt, hogy ne haljon annira sok ember éhen, mint anélkül; egalábbis ezt mondják. Igazábol a fegyvergyártók érdeke a jelenlegi állapot fenntartása. A káborúkhoz nem egyenletes mennyiségű utánpótlás kell, a termelés viszont akkor gazdaságos, ha egyenletes. A hiány nem jó, mert válságot okoz a hadviselésben, ezért léteznek fegyverraktárak, de a túltermelés esetén jobban megéri kicsit olcsóbban megszabadulni a feleslegtől, na ezért kell a jelenlegi helyzetet fenntartani afrikában, és ez minden olyan ország érdeke amelyik gyárt fegyvereket.

    A helyzet valójában az, hogy az afrikaiak egymással harcolnak a segélyekért, mert nincs megélhetési lehetőség. Számukra az az alternatíva a könnyebb életbenmaradásra, ha elveszik a segélyt a szomszédjuktól.
    A megoldás tőkeinjektálás lehetne, ami munkahelyeket teremthetne, és külföldi tulajdonú, de legalább működő gazdaság lehetne. Egy haldokló országnak ez segítség. De senki nem akar befektetni egy instabil helyzetbe.

    Inkáb olyan helyre hordják a lóvét, mint magyarország, ahol le lehet húzni az ország lakosságát, és a nagy mennyisgű lóvéval el lehet nyomni a helyi érdekeket. A multiknak jobban megéri kiszámítható, és befolyásolható orszégokon élősködni. Ahol az ilyen jellegű beavatkozás tényleg előremozdító hatású lehetne, ott nem vállalják a rizikót, ráadásul a hosszabb megtérülési idő ezt erősíti.