bizony
  • tirpitz
    #248
    Nekem ebből az jön le, hogy nem elszakadni akar tőletek, mert a töke is tele van, hanem figyelmet akar. Ha nem ez lenne, akkor valsz most ő lenne a legboldogabb pénzzel kitömött 15 éves csaj, úgyhogy nincs veszve semmi... Sztem ne ész nélkül adjatok neki pénzt, meg szabadságot, hanem akkor amikor jót csinál (kitakarít véletlenül). Nincs gyerekem, csak egy hihetetlen makacs németjuhászom, de akinek van kutyája az tudja hogy sok dologban nem nagyon különböznek tűlünk (vagy én vagyok hülye). Ha valamire megkéred, és megteszi, akkor jutalom. Ha valamit kérés nélkül megtesz, akkor még nagyobb jutalom. Ha pedig nem teszi meg, akkor büntetés. A pofon, vagy pénzelvonás sztem nem lenne megoldás nálatok; egyszerűen ne figyeljetek rá oda büntetésként. Valószínűleg azért csak nem akar Titeket elveszíteni, különben már akkor lelépett volna... Nagyszülőkkel meg talán meg kéne beszélni, hogy a gyereknevelés a Ti dolgotok, ebben ők vagy segítenek, vagy nem, de semmiképpen ne szabotálják a döntéseiteket, és ne szálljanak veletek szembe a gyerek szarkavarásai miatt.