JTBM#20
A terrorízmus a vesztett háború utolsó ellenállási pontja. A terrorízmus után már csak a teljes behódolás marad.
A terrorízmus működhet is pl. nagy országok esetén, amit nem foglaltak el teljesen a támadó csapatok. Pl. az USA terroritákkal vívta ki a függetlenségét az Angolokkal szemben. De a déli államokat is terror hadműveletekkel sikerült térde kényszeríteni az északiaknak.
A CCCP terroristákkal harcolt a megszállt területeken a német hadsereggel. Ugyanezt csinálták persze eltérő mértékben és sikerrel minden Európai országban, amit legyőztek a németek.
A terrorízmus egy harci eszköz. Ugyanolyan, mint a puska, tüzérség v. légierő.
Nehéz és drága ellene harcolni, de sikerülhet. Irakban azonban messze nincsen elég katona ahhoz, hogy legyőzzék a terroristákat, valamint nem is alkalmazhatnak igazán hatásos módszereket a terrorízmus leküzdésére. (Terrorízmus ellen csak terroral lehet küzdeni...)