• BlackRose
    #46
    A demokrácia lehet, jó és lehet rossz. A demokrácia nem a diktatúra ellenkezője. Demokratikus diktatúra is létezik, ez az amikor a többéség az úr (Platon már ezt a többség zsarnoklásának nevezte), és ma ez van, nem csak az USA-ban hanem az EU-ban is. Demokrácia persze lehet jó is, amikor alkotmányos jog van és amikor az alkotmány pontosan meghatározza, hogy az állam mit tehet és mit nem. Az amcsiknak az alkotmáynuk ezt meghatározza, és mivel a hatalomnak ez nem felel meg, hát leszarják és megszegik az alkotmányt. Az EU-ban viszont az alkotmány inkább azt mondja meg, hogy az embereknek mi a joga, az államnak viszont mindenre van joga amivel nem szegi meg az alkotmányban megadott jogokat az embereknek. Az amcsi megoldás jobb ha betartják, az európai megoldás viszont kisebb veszélyel jár, de kevesebb helyet ad az igazi szabadságnak. Mondjuk, hogy az európai megoldás egy kompromisszum. Persze alapvetően mindkettő egy helyen fejeződik be, a teljes totalitáris államban, csak az amcsi rendszerben ez gyorsan és látványosan történik az európaiban pedig lassan szinte észre sem lehet venni. Mindkettő demokrácia, de olyan amelyikben a többség diktál. Az európaiban az alkotmány keretein belül, az amcsiban pedig a winner takes all, vagyis még betartották az alkotmáynt addig minden jó volt, amikor az alkotmányt leszarták kkor meg minden rosz lett. Az USA ma egy demokratikus imperialista birodalom és ez nagyon nem jó és nagyon veszélyes. Nekem fáj, mert én klasszikus liberális létemre az egyéni szabadságokat, a szabad piacot és a szabadságot szeretem és nem az erőt és nem a hatalmat és nem a mindenbe beleavatkozó politikát.