• narumon
    #93
    "Ha ennyire odafigyeltek, mi hogy szól, akkor nem értem, eddig hogy nem vettétek észre, hogy egy nem reclockingos (márpedig hidh-endben sem mind olyan, sőt - és ha olyan is, működhet jobban és kevésbé jól) külső DAC esetén milyen alaposan befolyásolja a hangot, hogy honnan is származik az az SPDIF jel. (Mellesleg a leírtak miatt még az is átjön rajta, hogy gyári v. másolt a CD, és hogy lett megírva.)"

    Ez teljesen természetes. Egyébként általában egy referencia cd lejátszó van a cucc végén direkt hogy ne azon múljon a hang. Természetesen másolt cdket nem is használunk. Néha ügyfelek szoktak behozni de sajnos nagyrészük nagyon nagyon soványan szól. Persze általában aki fél milla felett vesz otthonra cuccot magának az nem mp3at szokott meg másolt cdt szokott hallgatni. Audiocdre neked van valami tapasztalatod egyébként minőségre? Mármint irottra? Én próbáltam már mindent de igazi jó megoldás még nem született. Plextor tud olyat, hogy piteket növel és ezáltal jobb hangminőséget és olvashatóságot igér, de ebből semmit nem vettünk észre max azt, hogy néhány cd lejátszó fel sem ismerte a lemezt.