• BlackRose
    #9
    Szerintem a munkamegosztás a fejlett civilizációra jellemző, ez ami viszont az elmúlt években történik amikor egy cég agyondagad és mindent maga akar csinálni, ez nem más mint a barbár primitivizmus amit ez a kollektivista világ a nyakunkra hoz. A Microsoft szerintem szoftverfejlesztő cég (bár az volt), ahelyett, hogy ezt csinálná a legjobban ahogy csak tudja és ez által mindenkinek (akinek kell) értéket teremtene, egy elképesztő mennyiségű pénzre tehet szert (a piacon uralkodó intervencionista politika miatt) amelyet egyszerűen lehetetlen a szoftverfejlesztésbe fektetni (egy cégen belül) és ezért kényszerítve van, hogy mindennel foglalkozzon. És nem csak a Microsoft, hanem sok sok cég. Most pl. ha a Microsoft Yahoo üzlet megvalósul (99% hogy igen) akkor egy szoftverfejlesztő cég amely egy komplett szoftver infrastruktúrát fejleszt ott találja magát, hogy egy Online rendszer tulajdonosa lesz amely a konkurens alkalmazásokon alapszik. Na most itt az MS-nek mi lesz a fontosabb, hogy a Yahoo által biztosított szolgáltatásokat fejlessze vagy pedig a szoftverinfrastruktúráját? Mert a kettő közül az egyik biztos alul marad. Szerintem inkább a Windows-ot fejlesztették volna ahogyan kell, nem pedig egy félig kész problematikus OS és egy nem éppen jó Online rendszer (Live) mellé egy teljesen más világból való Online rendszert vásároljanak. Na de mindegy, ez úgyis úgy lesz ahogyan lesz, nem sokra érdemes ez a duma. De, hogy a munkamegosztás erősen omlik a világban és a primitivizmus teret nyaer az biztos.