Iskolával, tanulással kapcsolatos információk, felvételik, továbbtanulás, egyebek
  • hunbasser
    #296
    én angolból meg németből akarok emeltet tenni majd,és én is hasonló helyzetben vagyok.angolból annyiban vagyok jobb,mint a csoporttársaim,hogy több szleng szót ismerek,filmeket angolul nézek(persze magyar felirattal,mert azzal most én nem tanulok,hogy mondanak vmi szleng szót,amit nem ismerek,aztán elveszítem a fonalat...),meg hallgatok amcsi hip hopot is,és sokszor fordítgatom magamnak a dalszövegeket,hogy minél többet megtudjak a rapperről,meg ilyenek.

    de sok szót meg csak keresek,mikor beszélek valakivel angolul...ebben kell még javítani.

    spanyolból meg az a szitu,hogy 3 éve tanulom,ez a 4.évem,de az első két év úgy el lett baszva az előző tanárral...kb jobban beszélek angolul mint ő spanyolul,nagyon nem tudott semmit,aztán tavaly spanyolt felvettem faktnak,és itt sokkal jobb.na igen,csak ebben a tanévben már érettségizni kell és kb most egy gyengus középszintű érettségire futná a tudásom szerintem.szóval erre nagyon rá kell majd gyúrnom.