Amerikai Gengszter - (American Gangster - 2007)
  • Amse
    #19
    na akkor én leszek az első aki kicsit lehúzza a filmet, mert nekem vannak dolgok amik nem tetszettek.
    semmi elvárásom nem volt a film iránt, csak meg akartam nézni.
    a sztorival nem volt gondom, de hát igaz történeten alapul szóval ez talán elvárás volt, ha más nemis.
    a rendezéssel viszont nagyon is gondom volt. egy másodperc sem volt a fimben amikor izgultam volna picit, hogy kivel mi lesz, mert kb egyértelmű volt azáltal, hogy a rendőri és a gengszer oldalát is folyamatosan mutatták a sztorinak. ha ez koncentrálódott volna mondjuk csak a gengszer oldalra, (mert ugye az kicsit érdekesebb is) akkor a néző is izgatott lett volna amikor megmutatják az utca végén álló autót és kiveszik a sejtelmes alakokat benne. a végét pedig így sokkal ütősebbre is meg lehetett volna csinálni, de akár rendőr részről is meg lehetett volna közelíteni és akkor egy igazi nyomozós film alakult volna ki belőle.
    szóval szerintem sokkal jobb filmeket is lehetett volna csinálni ebből a sztoriból. ami elviszi a hátán az egészet nálam az a 70évek new york-i hangulata, mert azt nagyon eltalálták. a felsorakoztatott híres színészeket láttam már jobb szerepben is, de azért hozták a normát bár a favoritom John Hawkes volt. (nagyon nagy forma)