• daanika
    #43
    en tegnap voltam a T-Rex eloadason.
    CinemaCity tapasztalatok: miert nem lehet interneten foglalni? telefonon, nemtudod hova ulsz, a diszpecser bena. ez mar eleve egy baromi nagy negativum. Egy kulturalt weblapon ez mind megoldhato: PalaceCinemas no mindegy 12.sor kozepen, ide sikerult. A mozi szep kivulrol, a bejarat, nemmellesleg tenyleg nagyon nagy! tetszik! A jegy atvetelevel mar gondok voltak: a foglalast megtalalta a csaj, de nem nyomtatott a gep. a mellette levo sem. a 3. penztarnal a csaj egesz nap kezzel irta meg a jegyeket, a 4.nel oktatas volt. ossz vissz 8 mukodo penztar volt, de ahogy lattam 2nel ment csak a dolog folyamtosan. mi kb 10 percet vartunk mire jott a "szakember" es megszerelte a nyomtatot.
    IMAX: -bejutasnal sorbanallas van, ezis kb 10 perc volt, ezealatt kiderult, hogy az egyik mozibol elkezdtek kijonni az emberek, mivel jonehany perce lehalt valami es nemment a film :) Szemuvegosztas, bejutas. A vaszon hatalmas. hosszaban. szelteben mar kicsit meglepo volt hiszen mar nagyon hozza lehetunk szokva hogy minden szelesvasznu. IMAX-rol azt hallottam, hogy az egesz latoteredet betoltni. hat... a 12. sorban biztos nem. ahogy nezegettem az elso 3, vagy 4. sor lehet a legjobb valasztas. A film elott valami csajszi eleg felenken felolvasott valami szoveget egy kihangositon keresztul, ami olyanra sikerult mintha 8. altalanos ballagason kellett volna mondania valami szepet. majdnem megtapsoltuk. Aztan elindul a film. Szep, 3d nagyon allat, de latszik, hogy regen keszult. A tortenet annyira bena, hogy reg ereztem ilyen kellemetlenul magam. talan Dzsordzs Klúni Solarisa alatt utoljara. A szineszekrol ne beszeljunk, Baratok Kozt Magdi nenije sokkal jobbat alakit minden este mint ebben a giga osszegbol leforgaott prodikcioban. A film 1998-ban keszult, azaz 5(!) evvel a Jurassic Park utan, es borzasztoan nagy minosegi visszaeses tapasztalhato. A szemuveget eloadas vegen le kellett adni. Ebben talan annyi a rossz, hogy olyan retkesen kaptam meg a szemuveget, hogy 5 percig torolgettem nem tul nagy sikerrel (a feluletebol adodoan). Pedig az elso nap vegen voltam. Milesz igy honapokkal kesobb?
    Volt szerencsem Beowulf-ot nezni 3d-ben Palace-ban. Meg ugyis, hogy nem 3d mozizasra lett kitalalva a palace, sokkal jobb elmenyt nyujtott.