digi
  • ChaosTeam
    #3555
    Nos nekem most olyan gondom van, hogy tegnap bekötötték a netet - kaptam hozzá Huawei eszközt, ami Routerként működik, 2 UTP porttal és WIFI-fel. Csakhogy nekem kevés az az 2 utp port, így a szerelők / ügyfélszolgálat javaslatára külön saját gigabites routert (D-link DIR-842) is rákötöttem, csakhogy a sebességekkel gondom van.

    Tegnap, bekötés után a fő PC-t a Huawei eszköz gigabites portjára kötve 842 / 212 mbit/s sebességet mértem. Ahogy közbe kötöttem a Routert is, már a vezetékes sebesség csak 297 / 227 mbit/s lett. Közben kértem az ügyfélszolgálatot, hogy kapcsolják át a huawei eszközt "Bridge" módba, hogy tudjam teljes értékűen használni a routert. Ez a beállítás ma reggelre megtörtént. Routeren beállítottam a PPPoE kapcsolatot, majd mértem egy sebességet, 281 / 233 mbit/s lett. Gondoltam / gondolom, hogy valami router beállítás lehet a ludas, minden esetre próbaképp bedugtam közvetlen a fő PC-t a Huawei eszközbe és a gépről hoztam létre PPPoE kapcsolatot, a sebesség így 517 / 217 mbit/s lett. vagyis az 1000/200 sebesség helyett inkább az 500/200-as csomag sebességnek felel meg, ami nem tudom, hogy normális, beállítási hiba lehet, vagy jelenteni kéne "hibaként"?