Milyen legyen a számítógépház?
  • RJoco
    #2994
    Köszi!

    Az AIO-hoz annyit, hogy a Noctua NH-D14-15 nem mindig olcsóbb, mint az AIO. Mikor a PureLoop-ot vettem, akkor kb. pont egy árban volt a kettő. Nagyon gondolkodtam, hogy melyik, aztán a PureLoop-ra volt kuponom és így a procin és lapon még sincs akkora súly, mint egyéb esetben. Nem tudom ez utóbbi mennyire számít jelenleg, anno a 6700K-nál olyat olvastam, hogy szállításnál jobb levenni a procihűtőt, mert meghajolhat a proci. És ezt valamelyik, ha nem több szaklap is írta.

    Vízhűtésnél épp azon gondolkodtam, hogy gumi csöves lesz és nem merev csöves. Szívesen építenék egy merev csöveset, de az nagyon sok macera. Mivel a csili-vilit amúgy sem szeretem, így teljesen mindegy. Ha tehetem, akkor nem áttetsző falú gépházat veszek.
    A kérdés a vízhűtésnél a folyadék szállítás sebessége. Úgy néztem, hogy a procim hűtésénél ez dominál jelenleg a leginkább.
    Talán itt lehet még előnyt szerezni az AIO-val szemben. A gyorsabb elszállításban.

    Mind a két videóstól láttam már pár jó dolgot, de a linkelteket még nem dobta be YT ajánló.
    Megnézem őket, biztos hasznosak lesznek.