• BlackRose
    #190
    Nincs 2 milliárd autó kb. 1+ milliárd. Különben a CO2 nem szennyezés hanem a föld légkörének összetételét változtatod meg. A kérdés, hogy mi lesz ennek a következménye. Én nem vagyok szakértő ezen a területen ami pedig a szakértőket illeti éltérő véleményeik vannak. Az is igaz, hogy igazuk is lehet és tévedhetnek is. Na de nekem semmi kifogásom az ellen, hogy megvédjük bolygónkat az ellen viszont igen ha ezt valaki erőszakkal kényszeríti rám. Szóval nézzünk csak körül, hogy ki az aki gyakorlatilag megállította az energiaforrások stb. fejlődését a kb. 100 évvel ezelőtti szinten. Akkor is szenet égettünk, akkor is belsőégésű motorokkal jártak az autók stb. Most elhiszi valaki, hogy akkor papiron ceruzával kitalálták ezt ma pedig szuperszámítógépek segítségével csak csiszolni tudjuk? Mert én nem, mert szerintem az autóipart pl. annyira oligopolizálták és különböző törvényekkel lehetetlenné tették az új szereplők megjelenését a, hogy az elképesztő. Vegyük pl. az elektromos autót, probálkoztak már sokan de lehetetlen a nagyjátékosokkal felvenni a versenyt és elektroautó majd csak akkor terjed el, ha a nagyok ezt akarják, és miért akarnák ezt ha a belsőégésű motor még megfelelő nekik. Szóval a fejlődés gátolva van maximálisan, szabványok, szakszervezet hatalmát biztosító törvények, stb. Ami az energiaforrásokat illeti szintén egy monopolizált piacrol van szó amelyikre lehetetlen betörni, majd akkor váltunk tisztább energiaforrásokra ha az állam úgy akarja, szerintem ha az állam nem monopolizálta volna az energiapiacot már rég tiszta energiaforrásokat használnánk, mert jobb, mert idővel olcsobb is lenne. De persze akkor nem tudnának érdem nélkül gazdagodni a privilégiót élvező iparok, emberek.