• dronkZero
    #77
    Kicsit kezdesz lehiggadni. Ez pozitív. (Eleve nem értettem a felindultságot.)

    "VISZONT.AHhoz, hogy otthon kijöjjön a pár milliós studió cuccés a több tíz milliós studió cuccok közötti különbség, elég komoly hangszerkó kell...nem 100ezer forintos."

    Na igen, ebbe már nem is akartam belemenni. Úgy tűnik, ebben egyetértünk.

    Na, akkor közeli példa:
    Sunday Fury
    Unokatesóm az énekes-gitáros. Van vagy 4-5 gitárja, a legdurvább 1 millaHUF. Van némi hangtechnikusi gyakorlata, meg összerakott viszonylag jó minőségű cuccokból egy kis otthoni stúdiót. Olyan másfél-kettő millió forintból. Csinált még régebben egy szólólemez jellegű demót, az ének és a gitár helyben felvéve, a dob, basszus, esetenként billentyű samplerrel. Rengeteg munkát beleölt, például egy sima pergődob minden egyes leütésének hangszínét egy lehelletnyit megváltoztatta, hogy ne legyen monoton, "gép" hangzása.
    A lényeg az, hogy a felszerelése is, a tudása is már kicsit több a fullamatőr szintnél.
    Összeállt ez a zenekaruk, kiadtak egy demót. A kis házistúdióban pakolták össze. A dobot és az éneket már profi stúdióban vették fel. Nyertek egy tehetségkutató versenyt a nyáron.
    És leszerződtek egy kiadóval, tavasszal nagylemez.
    Egyszerűen hiába a sufnistúdió, ezekkel az eszközökkel nem lehet felvenni a versenyt egy profi stúdióval. Azt viszont kiadó nélkül egy kezdő banda nem tudja megfizetni. Reklám vége.

    "A másik : nem szeretem annyira az alternatív arcokat mert mindig ezzel jönnek."

    Ezt nem értem. Márhogy én? Mivel jövök?

    "Nem szeretem a fölösleges csecsebecséket..ez gondolom kiderült.Ennyi."

    És ezért üvöltötted le a fejem a borító kapcsán? Egyébként megnyugtatlak, felhúzós kisautóval nem vettem volna meg. Viszont azokat a grafikákat még külön is. (Sőt, gyakorlatilag _azt_ vettem meg, és azzal együtt a lemezt.) A CD azóta sem járt semmilyen lejátszóban, mint mondtam, a zene kb egy éve megvan, és heti rendszerességgel hallgatom.
    Ezért mondtam azt, hogy ha több ilyesmi lenne, akkor lehet, hogy vennék zenét.
    Nekem ez egy nagyon szimpatikus árukapcsolás. Professszionális grafika, professzionális zene.

    "Mondjak ész érveket?Mire szeretnél hallani pontosan?"
    A stúdiókkal kapcsolatos témában vártam valami érdemlegeset, ezt azóta megkaptam.