#4
Személyes tapasztalat, hogy nem feltétlen a tartalom szűrés a gond, vagy hogy a felnőttek nem értenek hozzájuk.
katolikus suliban is ugyanúgy néztünk a "titott gyümölcsös" oldalakat. Hiába volt ott tartalom szűrés meg hasonlók.
Sokkal több függ a környezettől. Ha a szülők szeretik a kölköt akkor logikusan nem ilyen erotikus vagy megadeath oldalakra látogatnak el. Továbbá ha már az osztályban felkeltik a figyelmét ilyenekkel akkor se biztos hogy otthon egyből rá fog keresni, bár elég logikus lenne.
Bizonyos szinten persze korlátozni kell, de megsúgom hogy mikor szakközépben korlátozták a netünket akkor 3 oldalt nézhettünk:
suli weblapja
freemail.hu
yahoo.com
Mindezt informatikai szakon...
Én szerintem kölkömmel együtt fogok gépen játszani, hogy ott se érezze magát egyedül, így én se maradok ki a technikából + nem kell ilyen "tartalmaktól" féletem. A gyerekek meg szinte mindig megszerzik amit akarnak :P. Legyen az tudás vagy a karácsonyi ajándékuk :).